نمونه ‌طرح استارتاپ

نمونه ‌طرح استارتاپ

 داشتن نمونه طرح استارت آپ بسیار مهم می باشد. داشتن نمونه طرح می ‌تواند به کسانی که قصد دارند تا سطح موفقیت و همچنین کسب درآمد خود را بالا ببرند، کمک کند. برای اینکه در استارتاپ موفق باشید باید درآمد بسیار زیادی داشته باشید و همچنین شرایط کاری خوبی را نیز برای خود به وجود بیاورید.

به همین دلیل داشتن یک نمونه طرح برای استارت آپ بسیار مهم می باشد. به نوعی نمونه طرح را می توان نمونه اولیه برای راه اندازی کسب وکار دانست. ما در این مقاله می خواهیم درباره چگونگی ساخت نمونه ‌طرح استارتاپ صحبت کنیم و همچنین باید ها و نباید ها در نمونه طرح را مورد بررسی قرار دهیم.

 چگونگی نمونه طرح استارت آپ:

 نمونه طرح استارتاپ باید به گونه ای باشد که شما را متفاوت نشان دهد. برای کسب و کار خود باید مواردی را در نظر بگیرید که بتواند کسب و کار شما را متفاوت نشان دهد.

 نمونه طرح استارت آپ ها باید کوتاه باشد: شما در ساخت نمونه طرح باید به این نکته توجه کنید که نمونه طرح شما باید کوتاه و بسیار مختصر باشد. نیازی نیست که تمام جزئیات کسب و کار خود را در نمونه طرح توضیح دهید. زیرا باعث اشتباه می شود. بهتر است که جزئیات کسب و کار خود را در جای دیگری به کار بگیرید.

چگونگی نمونه طرح استارت آپ

 باید به این نکته نیز توجه کرد که شما باید در برابر نمونه طرح خود انعطاف پذیر باشید. هر نمونه ای که برای کسب و کار خود طراحی می‌ کنید می ‌تواند شما را به سمت موفقیت و هر چیزی که انتظار دارید هدایت کند. پس بهتر است که در مقابل آن و برای موفقیت در آن انعطاف پذیر باشید.

 مراحل ساخت نمونه طرح استارتاپ:

 ساخت نمونه طرح استارتاپ مراحل بسیار مختلفی دارد که کارآفرینان باید برای اینکه بتوانند نمونه‌ طرح مناسبی را طراحی کنند مراحل آن را به خوبی بگذرانند. این مراحل شامل مراحل زیر می باشد:

 نوشتن خلاصه ای از موارد اجرایی: مرحله اول برای ساخت نمونه طرح استارتاپ این است که شما مراحل اجرایی شرکت را برای خوانندگان توضیح دهید و جزئیاتی را به آن ها بگویید.

 توضیحاتی درباره مدل کسب و کارتان: در مرحله بعدی شما باید اطلاعاتی را راجع به مالک کسب و کار، مکان کسب و کار و یا شرکتتان و خدمات و محصولات مرتبط با کسب و کارتان ارائه دهید و به نوعی آن چیزی را که کسب و کار شما محقق می ‌کند را در اختیار خوانندگان بگذارید.

 مرحله بعدی برای ساخت نمونه طرح استارتاپ تجزیه تحلیل بازار است. شما باید به این فکر کنید که بازار می تواند چگونه کسب و کار شما را تحقق بدهد و یا اینکه هدف شما از کسب و کار در بازار چیست و چرا مشتریان باید از شما خرید کنند.

 توضیحاتی درباره خدمات کسب و کارتان: در این مرحله شما باید توضیحات و جزئیات کاملی را درباره آن چیزی که قرار است به فروش برسانید بدهید. شما باید بتوانید در این مرحله به این سوال که کسب و کارتان چگونه می تواند به مشتریان کمک کند جواب دهید.

 در صورتی که جوابی برای این سوال نداشته باشید می ‌تواند نشان‌ دهنده این موضوع باشد که نمونه طرح شما جزء نمونه طرح های موفق به حساب نمی آید.

مشخص کردن نقش های مدیریتی: مرحله بعدی برای ساخت نمونه طرح استارتاپ این است که شما باید نقش های مدیریت در کسب و کارتان را مشخص کنید. در این مرحله باید بدانید که چه کسی در کدام قسمت شرکت شما باید قرار بگیرد و چه وظیفه ای بر عهده دارد. شما باید وظایف و مسئولیت‌ های اعضای تیمتان را در این مرحله از نمونه طرح استارتاپ مشخص کنید.

  ساخت استراتژی های فروش: این مرحله جزء مراحل بسیار حیاتی در ساخت نمونه طرح استارتاپ می باشد. شما در این مرحله باید چگونگی فروش محصولات را به مشتریان برنامه‌ریزی کنید و همچنین باید بتوانید که مشتریان خود را انتخاب کنید و به نوعی شرایط بازار را برای چگونگی فروش محصولاتتان ارزیابی کنید.

  برنامه ریزی مالی: این مرحله که مرحله آخر ساخت نمونه طرح استارتاپ می باشد می تواند تاثیر بسیار زیادی در راه اندازی و موفقیت کسب و کار شما داشته باشد. شما باید در این مرحله برنامه‌ریزی‌هایی را برای تامین مالی و یا هزینه راه اندازی کسب و کار انجام دهید.

بعد از اینکه مراحل ساخت نمونه طرح استارتاپ را دانستید. باید بایدها و نبایدهای آن را نیز بدانید. این بایدها و نباید ها به شما کمک می کند تا بتوانید یک نمونه طرح استارتاپی بسیار خوبی را طراحی کنید. این باید ها و نباید ها باعث می شود تا شما از اشتباهات رایجی که بسیاری از کارآفرینان با آن مواجه می ‌شوند دور بمانید.

 بایدها و نبایدها در نمونه طرح استارت آپ:

 کارهایی که باید در ساخت نمونه طرح استارتاپ انجام دهید عبارت است از:

  • از المنت های بصری و گرافیکی جذاب استفاده کنید
  • استدلال های محکم و منطقی در مورد حجم بازار ارائه دهید
  • از فونت های با رنگ و اندازه ثابت استفاده کنید

 هدفتان را بیشتر و بزرگتر از یک ایده نشان دهید و همچنین بهتر است که از پیش طرح های جذب مشتری و یا توسعه محصولات خود و همچنین رقابت با رقبای خود استفاده کنید.

 بهتر است که نمونه طرح استارتاپی خود را در فایل pdf  برای سرمایه‌گذاران بفرستید.

 دلیل اشتیاق و علاقه خود را به این کسب و کار را با یک داستان جالب و لذت بخش توضیح دهید.

بایدها و نبایدها در نمونه طرح استارت آپ

 نباید های مرتبط با نمونه طرح استارتاپ عبارت است از:

  • از تصاویر با کیفیت پایین استفاده نکنید
  • درباره جزئیات مالی زیاد توضیح ندهید
  • از کلمات اختصاری بیش از حد استفاده نکنید
  • بهتر است از اسلایدهای دارای محتوای متنی استفاده کنید
  • اسلایدهای شما باید بین ۱۵ تا ۲۰ عدد باشد
  • نمونه طرح استارتاپی شما باید تمام جنبه ‌های استارتاپ را پوشش دهد

شما برای اینکه نمونه طرح استارتاپی مناسبی را تهیه کنید، باید تمام وقت و تمرکز خود را بر روی این کار بگذارید. زیرا نمونه طرح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در صورتی که برای کسب و کار خود نمونه‌ طرح داشته باشید می توانید یک چشم انداز و یا دیدگاه اولیه را درباره فروش محصولاتتان به سرمایه‌گذاران بدهید.

 باید به این نکته نیز اشاره کرد که داشتن نمونه طرح استارتاپی مناسب می ‌تواند به کارآفرینان این امکان را بدهد تا شرکا و کارمندان را راحت‌تر جذب کند. درست است که نمونه طرح استارتاپی جزء نمونه طرح اولیه می باشد اما باید تمام فاکتورهای مرتبط با محصول خوب را دارا باشد. زیرا اگر نمونه طرح اولیه شما خوب و مناسب باشد می تواند نمونه طرح های دوم و یا سوم را نیز حمایت کند.

 نمونه طرح استارتاپی شما باید بتواند تمام مزایا و معایب محصولات را به نمایش بگذارد و همچنین تفاوت محصولات کسب و کار شما را با رقبایتان را نشان دهد. شما باید فرصت های موجود و مناسب برای رقابت با رقبای خود را بشناسید و درباره ی ان تحقیق کنید. شما باید بتوانید با این تحقیقات تمام پیشرفت های رقبای خود را در بازار و در زمینه ی فروش محصولات مشابه پیش بینی کنید.

اینستاگرام پارادیس هاب

مقالات مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *