فضای کار فریلنسر و دورکارها ، جایی بهتر از خانه

فضای کار فریلنسر و دورکارها

فضای کار فریلنسر و دورکارها


“دنیای آینده متعلق به فریلنسر ها است!” این حقیقتی است که جف بزوس -ثروتمندترین فرد جهان- در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرده بود. از همین رو است که در تمام جهان، فضای کار فریلنسر و دورکارها از اهمیت بسیاری برخوردار است و در چند سال اخیر، جایی بهتر از خانه برای کار آن ها در حال گسترش است. فضای کار اشتراکی، محیطی است که می تواند به نوعی بهترین محیط برای کار فریلنسر ها به شمار برود. در این مقاله به تفسیر درباره اهمیت استفاده از محیط کاری مشترک برای فریلنسر ها صحبت خواهیم کرد.

دنیای آینده متعلق به فریلنسرها است.

فریلنسری، دورکاری و شرایط کاری آن ها

پیش از هر چیز بیایید تفاوت بین فریلنسری و دورکاری را با یکدیگر مرور کنیم. فریلنسرها کسانی هستند که تخصص خود را در قالب پروژه های متعدد به شرکت ها ارائه می کنند و تعهد طولانی مدتی نسبت به آن شرکت ندارند و شیوه کار آن ها به صورت مستقل از شرکت ها است؛ اما دور کار ها کسانی هستند که به عنوان کارمند قراردادی یک شرکت مشغول به فعالیت اند و تنها مکان کار آن ها خارج از محیط کاری آن شرکت واقع شده.

فریلنسری، دورکاری و شرایط کاری آن ها

در واقع تفاوت اصلی فریلنسری و دورکاری در میزان تعهد آن ها به شرکت ها است. دورکاران ممکن است دارای زمان کار مشخص و یا مکان کار مشخص نیز باشند، اما فریلنسر ها خود زمان و مکان خود را تعیین می کنند. از همین جهت است که تفاوت هویتی فریلنسران و دورکاران نیز مجزا و مشخص می شود.

با همه این تفاوت ها اما هنوز هم شباهت های بسیاری بین دورکاران و فریلنسران وجود دارد که باعث می شود هنوز هم بسیاری در جامعه این دو را با یکدیگر ادغام کنند. هر دوی این مشاغل از نظر مکانی و اغلب اوقات از نظر زمانی به صورت کاملاً مستقل عمل می کنند و همین آزادی عمل باعث شده که بتوانید این دو گروه افراد را در هر جایی مشغول کار ببینید. در خانه؛ مترو، اتوبوس، در تعطیلات و در هر زمان و مکانی ممکن است این دو گروه مشغول کار باشند.

فریلنسرها و دورکاران در هر جایی می توانند به کار خود بپردازند.

 چالش های کار در خانه

به فریلنسری و دورکاری کار در خانه نیز گفته می شود اما تجربه ثابت کرده که خانه، فضای کار فریلنسر و دورکارها نیست و اغلب اوقات حواشی زیادی می تواند تمرکز بر کار را از بین ببرد. کسانی که چنین تجربه ای داشته اند به خوبی می دانند که نمی توانند ساعت کار دلخواه شان را برای کار کردن برگزینند و باید این ساعت، در هماهنگی کامل با ساعت سایر افراد درون خانه باشد.

وقتی که شما بیرون از خانه سر کار هستید، بسیاری از امور به وسیله دیگران انجام می شود؛ اما وقتی که در خانه حضور داشته باشید، انتظار می رود که برخی از آن وظایف را همچنان به عهده بگیرید. وظایفی مانند بازی با بچه، توجه به همسر، رفتن به خرید و چیزهایی از این قبیل…

بنا به همه دلایل بالا و بر خلاف باور عمومی، دورکاران و فریلنسرها آرزوی کار در خانه را ندارند و بیشتر به دنبال فضایی آرام، امن و دارای امکاناتی مانند اینترنت پر سرعت، برای انجام کارهای روزانه خود می گردند. فضای کار اشتراکی محیطی ست که تمام امکانات فوق را داشته و البته نه چالش های کار در خانه را دارد و نه محدودیت های کار در اداره را بر شما تحمیل می کند. هر کسی به راحتی می تواند با اجاره یک میز و صندلی در چنین محیطی به فعالیت بپردازد و اطمینان داشته باشد که کسی قرار نیست تمرکز او را برهم بزند.

 بر خلاف باور عمومی، کار در خانه نیز چالش های بسیاری دارد.

 بر خلاف باور عمومی، کار در خانه نیز چالش های بسیاری دارد.

 فضای کار فریلنسر در محیط کاری مشترک

شرکت های ارائه دهنده خدمات فضای کار اشتراکی در واقع شرکت های نوپایی هستند که محیطی مخصوص افراد خود اشتغال مانند فریلنسر ها و همچنین گروه های استارتاپی ایجاد می کنند و به آن ها کمک می کنند که با کمترین هزینه محیطی بتوانند کار خود را به پیش برده و در جهت رشد و توسعه کسب و کار خود حرکت کنند. فضای کار اشتراکی علاوه بر محیط کاری مشترک دارای میزها و اتاق های اختصاصی نیز هست و هرکسی می تواند برای تمرکز بیشتر یا برای برگزاری جلسات کاری خود با کارفرمایان، آن فضاها را نیز رزرو کند.

اگر به عنوان یک فریلنسر پروژه شما نیاز به برگزاری یک کنفرانس دارد و مایلید مکانی مناسب برای ارائه پروژه خود به کارفرمایان با کمک ویدیو پروژکتور، وایت برد یا سایر تجهیزات کنفرانس پیدا کنید، باز هم فضای کار اشتراکی می تواند به شما کمک کند. به هر شکل و به هر ترتیبی محیط کاری مشترک می تواند برای دورکاران و فریلنسر ها محیطی ایده آل برای کار کردن باشد.

توسعه استارت‌آپ‌ها

فضای کار اشتراکی می تواند بهترین مکان برای کار دورکاران و فریلنسرها باشد.

مزایای استفاده از فضای کار فریلنسر در محیط کاری مشترک

استفاده از محیط کاری مشترک برای هر گروه از افراد مزیت هایی مجزا دارد. به عنوان مثال گروه های استارتاپی با کار در فضای کار اشتراکی می توانند در سرمایه مورد نیاز خود جهت پا گرفتن استارتاپ شان صرفه جویی کنند و سرمایه خود را در بخش های دیگر توسعه هزینه نمایند. کاری که شرکت های معروفی مانند اینستاگرام، اوبر، اسپاتیفای و… نیز در ابتدا انجام دادند.

اما فضای کار فریلنسر برای فریلنسر ها و دور کاران، مزایای خاص خود را دارد و این مزیت ها را در ادامه نام خواهیم برد.

 

  • استفاده بهینه از زمان کاری:

اجاره میز اشتراکی و یا اتاق اختصاصی (چه به صورت ساعتی رزرو شده باشد یا به صورت ماهانه) در هر حال ساعات خاصی از روز را به شما خدمات می دهد و این محدوده ساعت کاری فریلنسر ها را ملزم می کند که بیشترین بازدهی را در آن بازه زمانی داشته باشند.

  • تمرکز بیشتر بر روی کار:

عوامل تمرکز زدایی که در جامعه و یا خانه به وفور وجود دارد در فضای کار اشتراکی نیست و برای کار متمرکز، فضای کار فریلنسر بهتر از محیط کاری مشترک پیدا نمی شود.

  • گسترش روابط کاری و اجتماعی:

در همین محیط های کار اشتراکی است که فریلنسر ها می توانند از لاک اجتماع گریزی خود بیرون آمده و در حین کار نیز با افراد بیشتری آشنا شده و ارتباط برقرار کنند.

  • داشتن پایگاهی برای افزایش وجهه کاری نزد مشتریان:

یکی از مشکلات فریلنسر ها آن است که قرارهای کاری خود را باید در جاهای عمومی مانند کافی شاپ ها یا منزل خود بگذارند. رزرو اتاق اختصاصی در فضای کار اشتراکی درست مانند داشتن دفتر کاری مستقل می تواند وجهه کاری فریلنسر را بالا نگاه دارد.

  • پیدا کردن متخصصانی با تخصص وابسته:

در میان ارتباطاتی که در محیط کاری مشترک شکل می گیرد، افرادی وجود دارند که تخصص های شان به یکدیگر وابسته است و آشنایی و ارتباط با آن ها به معنای مشترک شدن در کار و مشتریان است و این مزیتی است که کار در فضای کار اشتراکی برای فریلنسر ها و دورکاران به ارمغان می آورد.

  • افزایش آگاهی و تخصص با شرکت در رویدادها:

یکی از کارهایی که شرکت های کار اشتراکی به صورت مرتب انجام می دهند، برگزاری رویدادهایی با هدف اشتراک گذاری تخصص ها است. چنین رویدادهایی بهتر از هر منبع دیگری می تواند برای یادگیری و رشد فریلنسر، مفید باشد.

کار در فضای کار اشتراکی

 ایجاد ارتباطات تازه و موثر، یکی از مزایای کار در محیط کار اشتراکی برای فریلنسر ها است.

کار در فضای کار اشتراکی می تواند بهترین فضای کار فریلنسر محسوب شود؛ چرا که فلسفه آغاز کار چنین شرکت هایی کمک به افراد فریلنسر، دورکار و استارتاپ ها بوده است. پارادایس هاب به عنوان بزرگترین مجموعه ارائه دهنده خدمات محیط کار اشتراکی در ایران آماده پذیرایی از فریلنسرها و استارتاپ ها است و برای همه افراد محیطی امن و امکاناتی کافی را فراهم نموده است.

اینستاگرام پارادیس هاب

دیگر مقالات سایت ما:

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *