ایده برای استارتاپ قسمت اول

ایده برای استارتاپ

شاید برایتان پیش آمده باشد؛ مشغول به انجام کار یا شغلی باشید و با خود فکر کنید که آیا قادرید با استعدادهای خود کار یا شغل جدیدی را آغاز کنید؟
در همان حال ایده برای شروع استارتاپ کاری به ذهن تان خطور کند که از شغل و کار خودتان برتر و بهتر باشد! بدین منظور ما فهرستی از ایده های جدید کاری را برای شما آورده ایم تا بینش عمیق تری را در رابطه با ایجاد و شروع کسب و کار داشته باشید.
ایده برای شروع استارتاپ شغلی یا کاری به دو بخش ایده های تجاری خدماتی و ایده های تجاری محصول تقسیم شده است.

15 ایده برای شروع استارتاپ خدماتی:

1. وب سایت های خرید:

امروزه حتی تجارت هم اینترنتی شده و برای بسیاری از خریدها باید به وب سایت ها مراجعه کرد. به همین دلیل وب سایت ها ارزشمند هستند و قیمت فروش بالایی را برای خریدار و فروشنده دارند. مواردی که باعث بالا رفتن ارزش وب سایت ها شده عبارت است از :
• نام دامنه
• محبوبیت وب سایت
• سودآوری
• میزان ترافیک وب سایت
اگر درک عمیقی در مورد بازار خرید دارید یک وب سایت ایجاد کنید که تجارتی بسیار سودآور است.

وب سایت های خرید

2. معلم انگلیسی:

چنانچه به زبان انگلیسی تسلط دارید، دنبال آموزش انگلیسی برای اشخاص در فضای مجازی باشید. تابستان زمان خوبی برای تدریس کردن زبان انگلیسی توسط شما خواهد بود. پس به صورت آنلاین معلم انگلیسی شوید و زبان انگلیسی را آموزش دهید.

3. ارزیابی املاک:

ارزیابی کردن املاک به طور واقعی، شغلی مناسب است زیرا میزان کسب درآمدتان به خودتان بستگی دارد. فقط کافیست که تصمیم بگیرید که کجا کار کنید و بدانید به چه میزان درآمد احتیاج دارید. ارزیابی املاک نیازی به مدرک خاصی ندارد. در ضمن بازار املاک، بازاری درآمدزا است و اگر تلاش کنید درآمد خوبی را به دست خواهید آورد.

4. طراحی گرافیک:

نیاز بازار به طراحان گرافیک بالا است و اگر شما هم دانش طراحی گرافیک را دارید شروع به کار کردن کنید. اگر هم مهارت مربوط به طراحی گرافیک را ندارید در کلاس های طراحی گرافیک شرکت کنید و آموزش های لازم را ببینید. مشاغل مربوط به طراحان گرافیک شامل موارد زیر است.
• آرم ها
• پست های رسانه های گروهی
• بنرها
• کمپین طراح ها
• طراحی محصولات
• طراحی بسته بندی محصولات
• و غیره

5. توسعه برنامه:

میلیون ها برنامه در گوشی های هوشمند ایجاد و انتشار یافته است که نیاز به توسعه دارند. برای همه کارها یک برنامه در گوشی وجود دارد، برنامه ای که مفید است. ساخت و راه اندازی برنامه ها کمی کسل کننده است اما توسعه برنامه ها و دادن تجربه ای خوب به کاربر شیرین است.

6. بازاریابی:

یک ایده برای شروع استارتاپ شغل های خدماتی بازاریابی کردن است. یک کانال ایجاد کرده و شروع به بازاریابی کنید. کل کاری که باید انجام دهید ایجاد محتوای مناسب برای فروش است که اگر کارتان بگیرد درآمد بالایی خواهید داشت.

7. وبلاگ نویسی:

شغل وبلاگ نویسی از بیشترین درآمد برخوردار است زیرا وبلاگ نویس با ایجاد یک وبلاگ مخاطب های زیادی را جذب می کند. چنانچه تصمیم گرفته اید که وبلاگ نویس شوید مدام روی نوشتن خود کار و محتوای جدید تولید کنید. زمانی که وبلاگ شما مخاطبان زیادی را پیدا کرد، بازاریابی کنید و از همین طریق به منفعت برسید.

8. فروش کمیسیون:

شاید توانایی بازاریابی و فروش را دارید، با به وجود آوردن روابط حرفه ای فروش کمیسیونی را انجام دهید تا از درآمد بیشتری بهره مند شوید.

9. حسابداری:

اگر دارای پیشینه مالی هستید نیازی نیست که حتما در شرکتی به صورت حضوری مشغول به کار شوید و کارهای مالی را بر عهده بگیرید و مانند یک حسابدار بیرون از شرکت یا اداره مشغول به کار باشید.

10. مربی بدنسازی:

برترین ایده برای شروع استارتاپ خدماتی، مربیگری بدنسازی است. برای مربیگری بدنسازی باید علم و دانش در رابطه با ورزش و تغذیه بدنسازی را داشته باشید به گونه ای که ورزش بدنسازی با آگاهی کاملی برای زندگی سالم همراه باشد. ابتدا آموزش های لازم برای مربیگری را ببینید و بعد باشگاه بدنسازی خود را بسازید.

ایده برای شروع استارتاپ کالا و محصولات
1. تولید مبلمان:

شاید شما علاقمند به قطعاتی چون مبلمان باشید یا توانایی ساخت مبلمان را داشته باشید پس قادرید که در صنعت ساخت مبلمان سودآور باشید. بیشتر مردم مبلمان خود را از سازندگان عمده تهیه کرده و ظاهر خاص و ویژه مبلمان مشتریان خاص خود را خواهد داشت. مبلمان های باکیفیت و زیبا طراحی کنید و قطعا مشتریان خوبی را خواهد داشت پس ساخت مبلمان یک ایده موفق است.

2. لباس های سفارشی:

لباس های سفارشی در بازار طرفداران زیادی دارد. شما می توانید لباس های را به سلیقه ایرانی ها تولید کنید که خریداران زیادی را داشته باشد. برای ورود به تولید لباس های سفارشی باید کمی ریسک کنید اما به محض ورود تمامی هزینه هایتان جبران خواهد شد.

3. لوازم جانبی:

لوازم جانبی لوازمی هستند که به منظور بهبود زندگی عادی تولید شده اند. لوازم و وسایل جانبی در قسمتی از زندگی مورد استفاده هستند. باهوش باشید و با ایجاد نوآوری های کوچک اما موثر از وسایل جانبی درآمد کسب کنید و حتما شاهد محبوبیت لوازم هوشمند جانبی خود در میان مردم خواهید بود.

4. چاپ سه بعدی:

چاپ سه بعدی جزء مشاغل اصلی است. چاپ سه بعدی راهی برای رسیدن به رویاهای دور شما هست. هنوز جای رشد و پیشرفت در کار چاپ به ویژه چاپ سه بعدی وجود دارد. فراموش نکنید که اگر چاپ سه بعدی را ایده ای برای شروع استارتاپ در نظر گرفته اید پس دانش فنی و لوازم خاصی را لازم دارید تا کار خود را راه اندازی کنید.

5. محصولات زیبایی:

هر بخش از فضای مجازی (اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و غیره) به محصولات زیبایی اختصاص داده شده است. فروش محصولات زیبایی در فضای چون اینستاگرام بازدهی زیادی را دارد و فروشندگان محصولات زیبایی پرفروش ترین های فضای مجازی هستند. با پشتیبانی مالی اقدام به فروش محصولات زیبایی کنید تا ثروتمند شوید.

استارتاپ

برای توسعه ایده ای که برای استارتاپ در نظر گرفته اید اقدامات زیر را انجام دهید.

ایرادات کار را برطرف کنید:
مشکلات را حل کنید. سال ها قبل، بعد از مایوس شدن اشخاص از وصل کردن دو تخته به هم بود که میخ اختراع شد. سعی کنید به جای ناامید شدن راهی برای برطرف کردن مشکلات پیدا کنید.
مشکلات روزانه را برطرف کنید:
یک دفترچه کوچک با خود داشته باشید و زمانی که با مشکلات (کوچک یا بزرگ) روبرو شدید مشکلات را یادداشت کنید.
مشکلات روزانه را برطرف کنید:
برای طی کردن مشکلات روزانه خود نقشه بکشید و فکردرستی که در ذهن دارید را عملی کنید. شاید در ابتدا با شکست های زیادی روبرو شوید اما به تدریج علاوه بر حل مشکلات خود قادرید که مشکلات دیگران را نیز حل کنید.
مشکلات دوست داشتنی را پیدا کنید:
عملی کردن ایده ها کار سختی است. به کار خود علاقمند باشید و اگر مشکل تان حل شد خوشحال شوید. شما باید ذوق به عمل رساندن ایده هایتان را در خود و دیگران به وجود بیاورید چون ذوق و اشتیاق کلید توسعه دادن ایده ها است.
یک مشکل به وجود بیاورید:
ایجاد مشکل، خود باعث به وجود آمدن نوآوری است. گاهی ایده برای شروع استارتاپ از بروز مشکلات شکل گرفته است بنابراین مشکلات زمینه ساز ایده ها هستند.
نوآوری کنید.

یادگیری:

ایده برای شروع استارتاپ نیازمند یادگیری است. برای یادگیری مثل یک آدم گرسنه باشید و سعی کنید که همه چیز را در رابطه با ایده تان با آموختن بلد شوید. کتاب، مقاله و مجلات منابع خوبی برای یادگیری هستند، پیوسته در رابطه با ایده خود مطالعه کنید تا در عمل به ایده تان موفق شوید.

پیشنهاد ما برای پیدا کردن استارتاپ جدید انجام موارد زیر است.

• برای شروع مشاوره داشته باشید.
• آموزش دهید.
• آزمایشات کم هزینه را عملی کنید.
• ایده را به سبکی متفاوت دربیاورید.
• یک وب سایت ایجاد کنید.
• ایده های دوست داشتنی را انجام دهید.
• ماموریت های جدید را بیابید.
• مشاغل کوچکی ایجاد کنید.
پیدا کردن ایده مناسب استارتاپ
موفقیت در کارآفرینی سخت است و به همین دلیل برخی موفقیت در کارآفرینی را یک راز بزرگ برشمرده اند.

عمل کردن پیش بینی استراتژیک:
منظور از پیش بینی استراتژیک، توانایی به وجود آوردن تحصیل و حدس به صورت آگاهانه است. هدف از عمل کردن به پیش بینی استراتژیک کسب همه ی اطلاعات در رابطه با ایده است تا به نتیجه دلخواه برسید.
حل کردن مشکلات شخصی:
برترین راه برای ایجاد ایده های بزرگ حل کردن مشکلات شخصی است. بیشتر کسانی که توانسته اند کار یا شغلی را به وجود بیاورند ابتدا توانایی حل کردن مشکلات شخصی خود را داشته اند.
دنبال کردن احساسات تان:
منظور از احساسات، شور و اشتیاقی است که نسبت به تحقق ایده تان دارید. این احساسات شما را به طرف هدف تان هل خواهند داد.

پیدا کردن استارتاپ
بهبودی نوآوری های کنونی:
در زمان حال کارهای را انجام دهید که نوآورانه باشد.
تغییر دادن جهان:
جهان را زمانی تغییر خواهید داد که عملکرد خود را تغییر دهید نه موقعیت تان را.
حال آماده اید که شروع به عملی کردن ایده های خود کنید. با روش ها و کارهای که معرفی شده دیگر شما ایده برای شروع استارتاپ را دارید. ایده برای شروع استارتاپ را انتخاب کنید و برای انجام دادنش تلاش کنید. بهترین ایده استارتاپ ایده ای است که شما به آن احتیاج دارید. با تعیین کردن ایده برای شروع استارتاپ برای خود چشم اندازی روشن را به وجود آورید و اجازه دهید که ایده تان شکل بگیرد. تلاش شما برای تبدیل ایده به واقعیت لازم است و در نتیجه زمانی متوجه تغییر دنیای خود خواهید شد که ایده به شکل درست و به جای خود به واقعیت درآمده باشد

اینستاگرام پارادیس هاب

مقالات مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *