فراهم کردن فضای کار فریلنسر

فضای کار فریلنسر

بیشتر مردم شاهد کسانی بوده‌اند که با یک لپ تاپ چند ساعت گوشه دنج یک کافه مشغول به کار و فعایت هستند و در نهایت با لبخند از آن خارج می‌شوند.

خنده روی لبان این افراد به منظور  دل ‌نشین بودن محیط کاری آنان و همینطور عدم احساس خستگی با وجود نشستن مداوم و طولانی پشت مانیتور لپ تاپ است. البته برای تمام آن کسانی که علاقه به انجام کار در خانه به صورت دورکاری هستند  ما پیشنهاد می‌کنیم در هفته یا ماه مدتی به کار کردن در محیط آزاد مشغول شوند زیرا این کار موجب می‌شود تا ذهن آن‌ها شکوفاتر و همینطور فعال‌تر باشد.

چگونه فضای خانه را برای فریلنسری مناسب سازیم؟

چگونه فضای خانه را برای فریلنسری مناسب سازیم؟

همان‌طور که می‌دانید بیشترین افرادی که به صورت دورکاری کار انجام می‌دهند در خانه مشغول به فعالیت هستند. به همین منظور امروز در اینجا نکاتی در مورد آماده‌سازی فضای خانه برای دورکاری را به شما اموزش می‌دهیم.

فضای کار فریلنسر

مهم‌ترین قسمت خانه که ‌باید وقت و هزینه زیادی برای بهینه‌سازی آن صرف کنید اتاق کار یا محیط کار فریلنسر است. این زمان و هزینه صرف شده توسط شما در افزایش بازدهی کاری  به برگشت داده می‌شود. پس به هیچ وجه نگران خرج کردن نباشید.

مهم‌ترین راهکارهای افزایش بازده به واسطه تغییر دکوراسیون محیط کاری عبارت اسند از:

  1. اتاق کار پرنور و تمیز

وجود یک پنجره در اتاق شما کمک بزرگی به تأمین نور محیط می‌کند. اگر پنجره‌ شما رو به چشم‌انداز زیبایی باشد، مزیت صدها برابر بهتری دارد. در نتیجه اتاقی را برای فضای کاری خود انتخاب کنید که دست کم یک پنجره داشته باشد. منظره رو به طبیعت سبب دور شدن خستگی از روح و تن شما می‌شود. از آنجایی که یک فریلنسر بیشترین زمان طول روز را خیره به صفحه لپ تاپ می‌گذراند، یک پنجره با  چشم‌انداز وسیع می‌تواند یک زنگ تفریح مناسب برای چشم او باشد.

فضای کار فریلنسر

علاوه بر این موارد، تولید کننده محتوا فریلنس نیاز به یک ذهن باز و الهامات فراوان دارد تا فریلنس بتواند بهترین‌ها را به قلم نوشتار بیان کند. پنجره با نور طبیعی می‌تواند کمک زیادی به افزایش این خلاقیت در وجود فریلنس کند.

کار در یک اتاق که شلوغی  کم و کثیفی نداشته باشد مسلما سبب افزایش انگیزه خواهد بود. در نتیجه خود آزادکار باید در انجام کارهای شخصی خود به نحوی کوشا باشد و زمان‌هایی را هم به تمیز کردن فضای کاری خود اختصاص دهد.

  1. تکنولوژی به روز

تکنولوژی آن چیزی است که میان کارفرما و شما موجب برقراری ارتباط خوب می‌شود. بنابراین سعی داشته باشید تا که تکنولوژی را در وسایل ارتباطی روز کنید. زیرا اگر ارتباط کافی با دنیای بیرون  خصوصاً شبکه‌های مجازی نداشته باشد، بسیاری زیاد از فرصت‌های شغلی را از دست می‌دهید.

تکنولوژی به روز

  1. انبار وسایل موردنیاز

فضای کاری فریلنسر شما باید کاملاً آسوده به همراه تمامی امکاناتی که لازم است تا در کارتان وقفه‌ای به وجود نیاید داشته باشید. هر وقفه کوتاه می‌تواند سبب پاره شدن رشته افکار شما شود و سبب شود تا ساعت‌ها نتوانید به حالت سابق برگردید. از جمله این مشکلات نیاز به وسایل روزانه مثل خرید وسایل و یا لوازم‌التحریر می‌تواند باشد. سعی کنید یک انبار پر از وسایل ضروری که نیاز دارید داشته باشید.

  1. بولتن خبری

به عنوان یک فریلنسر نیاز به برنامه‌ ریزی روزانه و همینطور یک برنامه ریزی بلندمدت دارید. برای این کار می‌توانید از یک بولتن خری استفاده کنید. لازم نیست این بولتن خبری بزرگ و گران‌ قیمت باشد. شما حتی می‌توانید به جای عنوان بولتن خبری از یک تخته وایت برد هم  استفاده کنید

فریلنسر

  1. میز مناسب کار

مدت زمانی که شما پشت سیستم قرار می‌گیرید در آزادکاری‌هایی مثل تولید محتوا و یا طراحی و معماری طولانی مدت نیاز به یک میز کار و صندلی مناسب دارید. میز و صندلی از بروز مشکلاتی نظیر کمر قوز شده جلوگیری می‌کند. در نتیجه فضای کار فریلنسر باید دارای میز و صندلی راحت باشد.

در انتخاب صندلی، یک صندلی گردان، به همراه بازوهایی با قابلیت تغییر! انتخاب کنید. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که یک صندلی مناسب به چه میزان می‌تواند به شما در انجام کارهای روزانه‌تان کمک کند.

میز مناسب کار

اگر یک طراح داخلی آزادکار و یا عکاس فریلنسر هستید، وجود دو میز به همراه یک مانیتور اضافی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. میز دوم می‌تواند محلی برای قرار گرفتن طرح های شما، اتود و یا دوربین شما باشد.

سعی داشته باشید نکات زیر را همیشه رعایت کنید:

  • هنگام. گوش‌ها، شانه‌ها و باسن باید در یک خط عمودی قرار بدهید و اینگونه نشستن بدنتان را تنظیم کنید.
  • دست‌ها زمانی که بر روی صندلی نشسته‌اید، باید موازی با ستون فقرات شما قرار بگیرند و آرنج‌ها باید با زاویه‌ی ۹۰ درجه قرار بگیرند.
  • از یک بالشت کوچک، زیر پایی یا محافظ قابل تنظیم کمر برای کاهش دادن فشار از روی ستون فقرات خود برای زمانی که روی صندلی نشسته‌اید استفاده کنید.
  • سعی کنید هر چند ساعت یک بار بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید.
  1. شخصی‌سازی اتاق کار

اگر به پخش موسیقی در حین کار کردن عادت دارید،  از بلندگو در گوشه‌های اتاق کاری خود استفاده کنید. آن دسته از وسایلی که سبب تمرکز اعصاب تان می‌شود را روی میز بگذارید.

حتی اتاق کار فریلنسر می‌تواند پر از تصاویر دلخواه، نوشته‌های الهام‌بخش، اهداف نهایی زندگی، المان‌های مختلف به همراه نورپردازی‌های مطابق با سلیقه فریلنسر باشد. شما زمان زیاد تری را نسبت به دیگر افراد در خانه می‌گذرانید، پس فضای کاری فریلنسر یعنی همان اتاق کار ان ها باید متفاوت‌تر از دیگر افراد باشد.

اینستاگرام پارادایس هاب

دیگر مقالات سایت:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *