استارتاپ ویکند

 تعریف استارتاپ ویکند:

 استارتاپ ویکند به همایشی گفته می شود که جنبه آموزشی و کارآفرینی دارد و علاوه بر آن تجربی نیز می باشد که در طی سه روز متوالی برگزار می ‌شود و معمولاً آخر هفته ها می باشد. کسانی که در این همایش شرکت می کنند سرمایه گذاران، برنامه نویسان، گرافیست ها، صاحبان ایده، مدیران و بازاریابان هستند.

 کسانی که تمایل به راه اندازی استارتاپ دارند و یا به نوعی عاشق استارتاپ هستند نیز می توانند در استارتاپ ویکند شرکت کنند. افرادی که در این استارتاپ به دور هم جمع می شوند به مدت پنجاه و چهار ساعت درباره ی ایده های مختلف صاحبان ایده در این همایش بحث می کنند.

در همین میان ایده های بسیار جالب و خلاقانه انتخاب می شود و در نهایت گروه ‌هایی تشکیل می ‌شود تا آن ایده را عملی کنند. ایده هایی که در استارتاپ ویکند انتخاب می ‌شوند به سرمایه گذاران معرفی می شوند تا در صورتی که تمایل دارند از صاحبان ایده حمایت کنند.

 ویژگی استارتاپ ویکند:

 استارتاپ ویکند جزء همایش‌ های آموزشی بسیار جدید است که تا به امروز در هزار شهر دنیا برگزار شده است و در ایران نیز در ۱۳۵ شهر برگزار شده است. این استارتاپ تمام کارآفرینان را به دور هم جمع می کند. ویژگی بسیار بارز این استارتاپ این است که تمام ایده های خلاقانه مورد بررسی قرار می گیرد و به نوعی می ‌توان گفت که استارتاپ ویکند طوفان فکری بسیاری از افراد به حساب می آید.

 شاید هیچ همایش و یا گردهمایی به اندازه استارتاپ ویکند بر روی اجرای ایده ها تاکید نکند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از کارآفرینان و حتی صاحبان ایده به این برنامه گردهمایی علاقه بسیار زیادی دارند. در این نوع استارتاپ تنها درباره موارد تئوری صحبت نمی شود بلکه ایده های مناسب و خلاقانه انتخاب شده سریعاً به مرحله اجرا می رسند.

ویژگی استارتاپ ویکند

 باید به این نکته نیز اشاره کرد که در استارتاپ ویکند معمولاً از ایده هایی استقبال می ‌شود که بسیار خلاقانه باشد و همچنین مدل کسب و کار مناسب و جالبی داشته باشد و بتواند یک مفهوم جدیدی را به مشتریان و همچنین بازار ارائه دهد.

 درست است که ایده های خلاق نیاز به سرمایه‌گذاری های بسیار بالایی دارد و ریسک سرمایه‌گذاری این ایده ها بسیار زیاد می باشد اما می تواند یک بازار دست نخورده ای را در اختیار مشتریان قرار دهد. اگر ایده ای دارید که خلاقانه است و می ‌تواند نواوری جدیدی را در بازار به وجود بیاورد بهتر است که در این استارتاپ شرکت کنید و مطمئن باشید که موفق خواهید شد.

 مزایای شرکت کردن در استارت آپ ویکند:

 شرکت کردن در استارتاپ ویکند مزایای بسیار زیادی برای کارآفرینان و همچنین صاحبان ایده و تمام کسانی که در در این همایش شرکت می ‌کنند دارد. ما در ادامه مزایای شرکت در استارت آپ ویکند را مورد بررسی قرار داده ایم. از مهم ترین مزایای شرکت در این استارتاپ عبارت است از:

 آموختن چیزهای جدید: یکی از مهم‌ترین مزایای شرکت در استارتاپ ویکند این است که چیز های بسیار جدیدی یاد می گیرید. شما در کنار کارآفرینان موفق و همچنین مشاوران حرفه ای می توانید ایده خود را از حالت خام در بیاورید. شما می توانید در کنار هم تیمی های خود ایده تان را در مرحله اجرا قرار دهید. این نکته را بدانید که در استارتاپ ویکند فاصله بین انتخاب ایده و همچنین اجرای آن تنها سه روز می باشد.

 توانایی در شبکه سازی: یکی از مزیت ‌های بسیار خوب این استارتاپ این است که می ‌تواند به صاحبان ایده و حتی کارآفرینان کمک کند تا دوستان جدیدی را پیدا کنند. پیدا کردن دوست و یا شبکه سازی می تواند به آن ها کمک کند که پیشرفت های بسیار زیادی داشته باشند و در کنار افرادی که دارای موفقیت‌ های بسیار زیادی هستند تجارب زیادی را به دست بیاورند.

 همانطور که در بالا اشاره کردیم استارتاپ ویکند سه روز متوالی می باشد که شما در این سه روز می توانید دوستان بسیار زیادی را پیدا کنید و با کمک آن ها ایده های خود را خلاقانه تر و نزدیک تر به اهداف بازار کنید.

مزایای شرکت کردن در استارت آپ

 پیدا کردن سرمایه گذار مناسب: یکی از مزایای استارتاپ ویکند که برای کارآفرینان و همچنین صاحبان ایده بسیار ارزشمند می باشد پیدا کردن سرمایه‌گذار است. شما برای اینکه بتوانید کسب و کاری را راه اندازی کنید نیاز به سرمایه دارید و برای اینکه آن سرمایه را در دسترس داشته باشید باید سرمایه گذاری را پیدا کنید.

 استارتاپ ویکند می‌ تواند به شما کمک کند تا ایده ها و مهارت های خود را در معرض نمایش قرار دهید و از طرفی دیگر بتوانید سرمایه‌گذارانی را جذب کنید. جذب سرمایه گذار به این معناست که آن ها تمایل پیدا می کنند تا برای استارتاپ شما سرمایه گذاری کنند.

 پیدا کردن هم تیمی های مناسب: بسیاری از افراد در انجام کارهای تیمی و حتی پیدا کردن هم تیمی بسیار ضعیف هستند. استارتاپ ویکند این فرصت را به کارآفرینان و یا صاحبان ایده می ‌دهد که بتوانند هم ‌تیمی‌های بسیار موفق و مناسبی را پیدا کنند. هم تیمی می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت استارتاپ ها داشته باشد.

 یادگیری موضوعات جدید: در صورتی که بخواهید در استارتاپ ویکند شرکت کنید، از مزایای یادگیری موضوعات جدید بهره مند خواهید شد. منظور از موضوعات جدید این است که شما در این استارتاپ می توانید راهکارهای بسیار جدیدی را یاد بگیرید. این راهکارها می تواند نگرشی بسیار جدید را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید مسیرهای موفقیت و رسیدن به هدفتان را بهتر و راحت تر طی کنید.

این راهکارها می تواند کار کردن با برنامه های مختلف و یا استفاده از ابزارهای جدید باشد.

 صرفه جویی در هزینه: استارتاپ ویکند ها در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، اصفهان و شیراز برگزار شده است. شما برای اینکه بتوانید در این استارتاپ شرکت کنید باید بلیط تهیه کنید. شاید فکر کنید که خرید بلیط این استارتاپ به عنوان یک هزینه ی اضافی می باشد. اما خوب است بدانید که گاهی برخی از هزینه‌های اضافی می ‌تواند کسب درآمد بسیار بالا و هزینه های ارزشمند در آینده را برایتان به وجود بیاورد.

زمان دقیق استارتاپ ویکند:

  باید به این نکته نیز اشاره کرد که زمان دقیق استارت آپ ویکند در ایران این گونه می باشد که از ساعت ۳ بعد از ظهر روز چهارشنبه آغاز می شود و تا ساعت ۹ شب روز جمعه ادامه دارد.

 کسانی که در این استارتاپ شرکت می کنند در ده تیم تقسیم بندی می شوند که همه در یک فضای مشترک قرار دارند. این تیم ها توسط مربیان بسیار حرفه‌ای مدیریت می ‌شود. مربیان از میان کارآفرینان موفق انتخاب می شوند تا بتوانند به تیم ها کمک کنند تا ایده های خلاقانه خود را اجرایی کنند.

 بعد از این که ایده ها در استارتاپ ویکند اجرایی شد پروژه ها به سرمایه گذاران و یا استادان دانشگاهی که داوران این استارتاپ به حساب می آیند ارائه می شود. از آن جایی که این گردهمایی یک رویداد جهانی می ‌باشد توسط شرکت هایی مانند مایکروسافت، گوگل و آمازون حمایت تجاری می شود.

اینستاگرام پارادیس هاب

مقالات مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *