اجاره فضای کار یا اجاره دفتر کار؟

اجاره فضای کار

اجاره فضای کار


اجاره فضای کار در حال حاضر یکی از معضلاتی که افراد فریلنسر و دورکار و همینطور گروه های استارتاپی و یا حتی شرکت ها با آن دست و پنچه نرم می کنند.

فریلنسرها و دورکاران در جستجوی محیطی آرام و راحت برای انجام کار هستند و گروه های استارتاپی نیز برای پا گرفتن ایده شان نیاز به محیطی مناسب دارند؛ حتی شرکت ها نیز برای برخی از کارهای خود نمی خواهند یا نمی توانند فضای تازه در محیط شرکت شان ایجاد کنند و علاقه بیشتری به برون سپاری و دورکاری از خود نشان می دهند.

راهکار مناسب برای تمام این افراد استفاده از فضای کار اشتراکی است که در این مقاله مایلیم مزایای استفاده از آن را در مقایسه با اجاره دفتر کار برای افراد مختلف بررسی نماییم.

فضای کار یکی از مهم ترین دغدغه های مشاغل تازه در دنیا

معضلات فضای کار در ایران

در تمام طول تاریخ، با ظهور مشاغل تازه، فضاهای جدیدی نیز برای انجام کارهای جدید ایجاد شده است. به عنوان مثال کمی پس از انقلاب صنعتی بود که شهرک های صنعتی و حتی شهرک های مسکونی وابسته به آن در نزدیکی همان شهرک های صنعتی به وجود آمدند.

قرن 21 دوره تازه ای از زندگی بشریت را رقم زد. گسترش شبکه جهانی وب و دنیای مجازی سبب شد که مشاغل جدیدی پا به عرضه حضور بگذارند. چندی از شروع کسب و کارهای تازه نگذشته بود که نیاز آن ها به فضای کاری مناسب خود به شدت احساس شد و از همین رو بود که فضای کار اشتراکی از سال 2005 در آمریکا شروع به کار کرد و به شکل چشم گیری رشد کرد.

اجاره فضای کار یا اجاره دفتر کار؟

در ایران نیز

چند سالی است که شرکت هایی مانند پارادایس هاب، خدمات اجاره فضای کار را به گروه های استارتاپی، شرکت ها، فریلنسرها و دورکاران ارائه می دهد. با وجود رشد

سریع شرکت های اجاره فضای کار اشتراکی در ایران اما همچنان نیاز به فضاهای بیشتر در سرتاسر ایران حس می شود؛ چرا که افزایش قیمت ملک در ایران باعث می شود بسیاری از استارتاپ ها توانایی تامین سرمایه مورد نیاز برای هزینه های داشتن یک واحد تجاری مستقل را نداشته باشند.

بسیاری از شرکت ها نیز درحال رشد و توسعه هستند اما میانه راه این رشد، توانایی لازم را برای بزرگ کردن محیط کار با اجاره دفتر کار تازه ندارند.

بجز این موارد، فریلنسر ها، دورکاران، کارمزدی ها و بسیاری افراد دارای مشاغل مستقل نیز برای انجام کارها، برگزاری جلسات و کنفرانس و… شدیداً نیازمند فضای کاری مناسب هستند. به همین دلایل است که ظهور شرکت های ارائه دهنده فضای کار اشتراکی می تواند نجات بخش بسیاری از بنگاه های اقتصادی نوظهور در ایران باشد.

شرکت ها می توانند برخی واحد های خود را که نیاز قطعی به حضور در محیط ندارند، در محیط کاری مشترک مستقر کنند. استارتاپ ها می توانند بجای اجاره یک دفتر مستقل، از فضای کار اشتراکی برای پا گرفتن کسب و کار خود بهره ببرند و فریلنسر ها و دورکاران نیز می توانند به اجاره فضای کار بجای اجاره دفتر کار روی بیاورند.

اجاره فضای کار در مقابل اجاره دفتر کار

این یک توصیه مهم برای همه گروه های استارتاپی فعال در ایران است. استارتاپ ها معمولاً در شروع کار به دنبال جذب سرمایه لازم برای پا گرفتن سرمایه خود هستند که در بسیاری از موارد، بخش بزرگی از این سرمایه مربوط به هزینه اجاره دفتر کار مستقل است.

اگر شما بتوانید از این هزینه در بیزنس پلن خود فاکتور بگیرید، در این صورت راحت تر خواهید توانست سرمایه گذاران را مجاب به سرمایه گذاری بر روی طرح خود کنید.

آمار ها نشان می دهند که 90% استارتاپ ها در کمتر از یک سال پس از شروع فعالیت در هم فرو می پاشند و طرح خلاقانه آن ها ممکن است برای همیشه در زیر غبار این شکست مدفون بماند.

همین آمار ها نشان می دهند که 70% استارتاپ های شکست خورده حتی با داشتن 20 میلیون تومان سرمایه بیشتر می توانستند خود را از ورطه شکست نجات بدهند؛ بنابراین حتی اگر شما سرمایه لازم برای اجاره دفتر کار را در اختیار داشته باشید، باز هم می توانید با استفاده از فضای کار اشتراکی آن سرمایه را در صندوق استارتاپ خود ذخیره کرده و در مواقع حساس از خطر شکست خوردن استارتاپ خود مصون بمانید.

صرفه جویی هزینه در فضای کار اشتراکی در تهران برای بسیاری از شرکت های فعال و استارتاپ های نوپا می تواند مانند یک بیمه تضمینی عمل کند و در این شرایط سخت، آن ها را از مراحل دشوار کسب و کارشان عبور دهد.

بسیاری از شرکت های مهم دنیا مانند مایکروسافت و اپل و… نیز برخی از کارهای خود را در فضای کار اشتراکی انجام می دهند. بسیاری از استارتاپ های موفق جهان مانند اوبر، اینستاگرام، اسپاتیفای و… نیز برای ابتدای کار خود، از محیط کاری مشترک استفاده می کردند. بنابراین چنین محیط هایی می توانند عامل موفقیت بیزنس شما نیز باشند.

محیط کاری مشترک

انواع اجاره فضای کار در ایران

در ایران شرکت های متعددی خدمات مربوط به اجاره فضای کاری اشتراکی را ارائه می دهند. این شرکت ها برای جذب مشتریان خود از قشرهای مختلف، فضاها و شرایط متعددی را برای مشتریان خود فراهم نموده اند.

شما می توانید بر حسب نیاز خود میز کار اشتراکی و یا اتاق کار اختصاصی خود را رزرو نمایید و این رزرو می تواند به صورت ساعتی، روزانه، شیفتی، هفتگی و حتی ماهانه باشد. بجز این موارد، اجاره و رزرو اتاق کنفرانس و فضاهای مناسب برای برگزاری کارگاه های آموزشی نیز در بسیاری از شرکت های کار اشتراکی در ایران میسر است تا افراد و شرکت ها بتوانند علاوه بر پیش بردن کارها، جلسات، کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی خود را نیز در آنجا برگزار کنند.

اجاره فضای کار بجای اجاره دفتر کار می تواند بسیاری از دغدغه های مشاغلی که برای آینده دنیا لازم هستند را رفع کند و به رشد و توسعه آن ها کمک کند. علاوه بر این گرد هم کار کردن استارتاپ های مختلف می تواند منجر به ایجاد ارتباطات تازه و ادغام ایده های مختلف باشد و اتفاقات بهتری را برای آن ها رقم بزند.

اینستاگرام پارادایس هاب

دیگر مقالات سایت:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *