اجاره فضای کار چگونه است؟

اجاره فضای کار

اجاره فضای کار


اجاره فضای کار چگونه است؟

یکی از نیازهای خیلی مهم و ضروری برای آغاز هر بیزنسی و شاید یکی از اولین نیازها برای آغاز، اجاره فضای کار یا محیطی است که بتوان در آن استقرار پیدا کرد و کار خود را به طور رسمی شروع کرد. با در نظر گرفتن هزینه ‌ها و قیمت های زیاد خرید یا اجاره فضای کار برای آغاز کار طرح فضای کار اشتراکی بیان شد.

در واقع راه طرح فضای کار اشتراکی  کار خیلی مناسبی برای بیزینس های نوپا و تازه من جمله کمپانی های استارتاپی است، که با هزینه ای خیلی کم گرد هم می‌آیند و از خصوصیاتی که در اختیار دارند برای آغاز کار خود بهره ببرند.

برای بهره بردن کم از محیط در اختیار و اجاره فضای کار و پیش گیری از به هم خوردن نظم محیط که اشخاص و کمپانی های گوناگونی در آن شرکت دارند، باید قراردادی بین تسریع کننده که فضای کار اشتراکی را برای شخص مورد نظر آماده می‌کند، عقد شود که رابطه های دو طرف را به دقت بیان کند. از این قرارداد به عنوان قرارداد فضای کار اشتراکی نام می‌برند که ما در این مقاله آن را معرفی خواهیم کرد.

اجاره فضای کار چگونه است؟

فضای کار اشتراکی چیست؟

فضای کار اشتراکی فضایی است که در آن، اشخاص یا تیم های کاری با زمینه‌ های شغلی مختلف بیزینس خود را در آن جا شروع می‌کنند و در این راه می‌توانند از خوبی ها و خصوصیاتی که محیط فضای کار اشتراکی در اختیارشان قرار می‌گذارند، بهره ببرند.

دفتر کار اشتراکی، مکانی مشترک جهت استفاده بیزینس ها وافراد دورکاری طراحی گردیده است، که به جای فعالیت در دفترهای کاری سنتی و یا کافی‌شاپ ها دوست دارند، در دفتر کار اشتراکی در کنار اشخاص دیگر با حرفه ‌های گوناگون به کار خود ادامه دهند.

در حقیقت این مرکزها حوزه هایی فعال (مانند حوزه های کاری در تسریع کنندگان) مخصوص استارتاپ ها و اشخاص دیگری که نیازمند دفتر کار اشتراکی هستند را فراهم می کند تا بغیر از کار در حوزه ی گروهی مناسب، در کنار اشخاص دیگر به هم افزایی بیشتری برسند.

مزیت های فضای کار مشترک چیست؟

تعداد زیادی از استارتاپ هایی که به دنبال ورود به تسریع کنندگان می باشند و قصد استفاده از حوزه کار اشتراکی موجود در این مکان ها را دارند، امکان ارتباط بیشتر با افراد فعال این حوزه برایشان فراهم است. گران بودن اجاره دفتر کاری در تهران نیز دلیل دیگری است بر این که استفاده از دفتر کار اشتراکی برای استارتاپ هایی که در ابتدای کار می باشند باعث کاهش چشمگیر این هزینه میشود.

قرارداد فضای کار اشتراکی

قرارداد اجاره فضای اشتراکی قراردادی است که به وسیله آن‌ یک فرد (شتاب‌دهنده) منفع های ملک خود را در قبال گرفتن مبلغی تعیین شده، در اختیار فرد دیگری (استارت‌آپ) می‌گذارند. در این وضعیت مالکیت مال در اختیار تسریع دهنده است ولی منفع های آن را برای بهره بردن در اختیار شخص دیگر می‌گذارند.

قرارداد فضای کار اشتراکی

یکی از قراردادهایی که ثبت‌ یار در اختیار شما می‌گذارد قرارداد فضای کار اشتراکی است، ولی شما در صورت نیاز به قراردادهای دیگر برای آغاز کار خود می‌توانید به متن تنظیم قرارداد با ثبت‌یار در سریع‌ترین حال ممکن ارجاع کرده، و از بقیه پکیج‌های ما هم بهره ببرید.

فضای کار اشتراکی چه فایده‌ای دارد؟

فعالیت کردن در همچین محیط هایی در اطراف بقیه اشخاص با سلیقه های گوناگون و قدرت ‌های مهم موجب بالا بردن بهره‌ وری و ایده ها می‌گردد. مقدار بازدهی در این مکان بسیار قابل قبول تر از بقیه مجموعه‌ های کاری می‌باشد. این توانایی برای شما وجود دارد که هر روز با اشخاص جدیدی ارتباط برقرار کنید، و حتی در توان این را دارید با اشخاصی که در اطراف شما فعالیت می‌کنند، همکاری داشته باشید.

مثلا اگر یک گروه استارتاپی هستید، امکان دارد با موانعی در حیطه کاری خود بر بخورید، پس اگر در یک فضای کار استارتاپی شروع به کار کنید، در توان دارید برای مسئله های گوناگون از اشخاصی که در آن جا هستند یاری بگیرید، گرافیست‌ها، برنامه‌نویس‌ها، حسابدارها و نویسنده‌ها می‌توانند در مسئله های متفاوتی یکدیگر را همراهی کنند و به رشد همدیگر کمک کنند.

استارتاپ‌ها در اول راه نمی‌توانند برای فضای فعالیت خود مبلغ زیادی هزینه کنند، فضای کار استارتاپی موردی است جلوی این استارتاپ‌ها که با مبلغی ناچیز به جز پیدا کردن فضایی برای فعالیت از سطح علم و آگاهی دیگر افراد نیز بهره می برد و با اشخاص جدیدی ارتباط برقرار می‌کند.

فضای کار اشتراکی چه فایده‌ای دارد؟

همکاری اجتماعی و بهره بردن از تجربه های بقیه افراد، بزرگ ترین سود این مجموعه‌ ها است. هر روز اشخاص دیگری به اسم مشتری یا صاحب کار به این محیط کاری می‌آیند و این مناسب ترین دوره برای شبکه‌ سازی است.

در فضای کار استارتاپی، احتمالا مشغله فکری مسئله های جانبی یک دفتر کاری را ندارید، شما از مسئله هایی همچون مشکلات اینترنت و تعمیر و حفظ فضا فاصله می‌گیرید.

کاربرد قرارداد فضای کار اشتراکی

فضای کار اشتراکی برای اشخاصی بهتر است که هزینه مورد نظر برای اجاره فضای کار، مکانی جدا برای خود ندارند یا به طور سفری یا جداگانه به کار خود ادامه می‌دهند. بیشترین مصرف‌کنندگان محیط کار اشتراکی استارت‌آپ‌ ها و بیزینس های تازه هستند، که برای آغاز کار خود سرمایه مورد نظر برای خرید یا اجاره فضای کار را ندارند.

قرارداد فضای کار اشتراکی

برای آشنا شدن با ارزشمند ترین و اصلی‌ترین نکته های تنظیم قرارداد، شما خواهید توانست به متن صورت نوشتار قراردادها و نکته هایی که باید بدانید رجوع کنید، ولی در این جا ما نکته هایی که مخصوص این قرارداد است را برای شما مورد بررسی قرار دهیم:

۱- اطراف قرارداد:

قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی مثل قرارداد اجاره است که در آن تسریع کننده ها که فضای کار را در اختیار استارت‌آپ‌ها می گذارند. موجر و استارت ‌آپی که تصمیم به اجاره فضای کار دارند را مستأجر می‌گویند. محیطی که مالکیت منافعش از تسریع کننده به استارت‌ آپ انتقال داده می‌شود را، مال‌الاجاره می‌گویند.

۲- موضوع قرارداد اجاره:

موضوع قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی محل استقرار میز و خصوصیاتی مانند اینترنت، اتاق کنفرانس، اتاق بازی، دستگاه فکس، پرینتر و … شامل می‌شود.

توجه کنید که خصوصیات هر یک از محیط های کار اشتراکی با یکدیگر فرق دارد، که باید این خصوصیات به طور دقیق در قرارداد مشخص شود.

۳- اجاره ‌بها:

قرارداد اجاره یک عقد معوض است. به زبان ساده تر، مستأجر در قبال پرداخت مبلغی خواهد توانست از ویژگی های گوناگون فضای کار اشتراکی بهره ببرد. اجاره ‌بها در قرارداد های فضای کار اشتراکی، به نسبت قرارداد اجاره ملک خیلی کم است.

چند نکته مهم در رابطه با قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

در نوشتن قرارداد باید به نکته هایی که امکان دارد در آینده موجب اختلاف شوند، توجه به خصوص داشت که در زیر ارزشمند نکته ها در نوشتن قرارداد اجاره فضای کاری اشتراکی بیان می‌شود:

فضای کار استارتاپی

همه توافق ها با شتاب دهنده زمانی دو طرف را پایبند به یک دیگر نموده و قابل اجرا می‌باشد، که به طور شفاف و با صراحت کامل در موضوع قرارداد ثبت گردد و در غیر این حالت اگر مشکلی بین دو طرف به وجود بیاید، ثبت کردن توافق های شفاهی امری دشوار و مشکل است، به همین دلیل در ثبت خصوصیات توجه لازمی را داشته باشید.

اینستاگرام پارادایس هاب

دیگر مقالات سایت:

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *